Foreningen Danske Kloakmestre

 

Danske Kloakmestre er en forening af autoriserede kloakmestre. Foreningen tæller ca. 460 medlemmer og er landets største brancheforening på området.

 

Foreningen er stiftet med henblik på at sikre det enkelte medlem nødvendig efteruddannelse, orientering om nye produkter og arbejdsmetoder til gavn for kunderne.

 

Foreningen har en Garantiordning, der sikrer medlemmernes kunder.

 

Foreningens sekretariat:
Danske Kloakmestre
Nørre Voldgade 106
1358 København K
Tlf: 72 16 02 07

sekretariat@danskekloakmestre.dk / bestyrelse@danskekloakmestre.dk

 

 

Bestyrelsen

 

Bestyrelsen i Danske Kloakmestre består af 5-7 kloakmestre, der vælges for 2 år ad gangen og to suppleanter, der vælges for 1 år ad gangen.

 

Tom Lisberg Ewers

Formand

 

Sydkystens Brolægning & Kloak
Rundageren 4, 2640 Hedehusene
Mobil 20 98 71 66

email tom@danskekloakmestre.dk
www.sb-kloak.dk

 

Margrethe Bonde Stenger

Bestyrelsesmedlem

 

Stenger ApS
Sønder Havvej 11, 6230 Rødekro
Mobil 20 23 42 65

e-mail margrethe@danskekloakmestre.dk
www.stenger.dk

Flemming Geipel

Bestyrelsesmedlem

 

Brdr. Christensen A/S, Ikast
Industrivej 1, 7430 Ikast
Mobil 40 55 33 68

e-mail flemming@danskekloakmestre.dk
www.brdr-ikast.dk

 

Thomas Rasmussen

Næstformand

 

Ronæs Entreprenør & Anlægsgartner ApS
Kirkegyden 2, Ronæs, 5580 Nørre Åby
Mobil 20 65 16 03


e-mail thomas@danskekloakmestre.dk
www.ronaes-entreprenoer.dk

 

Benjamin Blichert Christensen

Bestyrelsesmedlem

 

BBC Anlæg
Villingerødvej 52, 3120 Dronningmølle
Mobil 26 74 09 21

e-mail benjamin@danskekloakmestre.dk
www.bbcanlaeg.dk

 

Mikael Skov

Bestyrelsesmedlem

 

Aut. Kloakmester Mikael Skov
Vardevej 24, Rousthøje, 6818 Årre
Mobil 20 32 65 17

e-mail: mikael@danskekloakmestre.dk
www.mikaelskov.dk

 

Henning Westphal

Bestyrelsesmedlem

 

Petri & Haugsted A/S
Islevdalvej 181, 2610 Rødovre
Mobil 51 17 28 58

e-mail: henning@danskekloakmestre.dk
www.petri-haugsted.dk

 

 

Degn Grafisk
Luk vinduet igen

Danske Kloakmestres medlemsside


Her finder du information om:

Har du glemt dit password så kan du sende en mail til sekretariat og få koden tilsendt. 

 
Brugernavn 
 
Kodeord 
Glemt kodeord?
Indtast din email i brugernavn
Jeg har glemt mit password!
OBS vinduet lukker og dit login vil blive sendt til din email